Kafe, Restoran ve Mutfak / Su Arıtma Çözümleri

Prowater Su Filtreleri ve Arıtma Sistemleri

Kahve ve İçeceklere Dikkat!

3b85d7a4-24bb-47ac-8de2-86f9dedc117c (1)

Demlenmiş kahve söz konusuysa; Su, kahvenin % 98'den fazla oluşturur. Bununla birlikte, kahve preparatının en gözden kaçan bileşenlerinden biridir. Hepimiz suyun H2O (iki kısım hidrojen ve bir kısım oksijen) olduğunu biliyoruz.  Fakat arıtılmadığı anda suda çözünen mineraller, kimyasallar, tortu ve çeşitli kirletici madde içerirler..

Su kalitesi, içmek için önemli olduğu gibi, içeceklerinde  kalitesini ve aromasını etkiler ve kullanılan ekipmanınızın uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar. Su kompozisyonunu dikkate almamak, ciddi ekipman hasarına ve onarım maliyetlerine yol açabilir. Ve suyun kahve aroması üzerindeki etkisi söz konusu olduğunda, suyun filtre edilmesi gereken bir ihtiyaç haline gelir.

Suyun kahve için dikkate alınması gereken dört temel özelliği vardır: Toplam Çözünmüş Katılar, Su Sertliği, Alkalinite ve pH... Bizimle konuşun.

Sıcak Soğuk İçecek Uygulamaları

FOTO BLOG TÜRKİYE.jfif
Nane%20lik%C3%B6r%C3%BC_edited.jpg
Blueberry_Mint_Tea__Credit__%252540veg2n

Prowater su arıtma ekipmanları, en lezzetli sıcak ve soğuk içeçek hazırlamanız ve harikulade çaylar demleyebilmeniz için özel olarak uzman yetkililerimizce bütçenize uygun olarak seçilirler. Sularda bulunan sertliği azaltmak, ve düşük alkaliniteyi gidermek için ve sudan gelecek zararlı kirleticileri azaltarak doğru seçimler yapmanızı sağlıyoruz.

 

Ayrıca çay kazanlarında  kireç oluşumunu azaltarak, klorür ve sülfat seviyelerini düşürerek, toplam çözünmüş katı (TDS) seviyelerini kontrol altında tutarak bir adım öteye gidiyoruz. Bizimle temas kurun..

Buz Makineleri Filtrasyon Uygulamaları

how-to-clean-a-commercial-ice-machine_ed

İster soda, çay, su veya servis edilen herhangi bir sıvı türü olsun, müşterinizin içeceklerinden keyif almasını sağlamak, müşterinin size geri dönmesini sağlamanın önemli bir parçasıdır. Bu açıdan buz kullanımı da önem kazanmaktadır.  Buzun kristalize şekli yani görünümü, sonrasında ve sıvıların içinde erime süresi ve tortu bırakmaması müşteril memnuniyetinde öncelik sıralarında yerini almaktadır.

Buzun %100’ü sudur ve buz makinelerinizde kullanılacak Prowater sistemleri ile bulanık buz küpleri olmasına neden olan kirleticiler sudan uzaklaştırılırken;  buz küpleri  daha şeffaf ve çok daha iyi kalitede olacaktır. Buz makineleri ise daha az bakım ihtiyacı gerektirecektir