ENDÜSTRİ VE ÇEVRE

Alıcı ortamlar kirlendikçe temiz suya olan erişim azalıyor.

 

Su, üretimin can damarıdır!.

 

—  Prowater

Klorlama; başta içme suyu olmak üzere artezyen ve kullanma sularının tüm mantar, virüs ve bakteri gibi  mikroorganizmalardan arındırılması için kullanılan dezenfeksiyon sistemlerinden biridir. Klor, dozaj pompası ile sisteme enjekte edilir. Kalıcı bir dezenfektan maddesi olup ekonomiktir. Dozaj pompaları, klorun sabit debili veya otomatik kumandalı olarak değişken debili dozlanmasında kullanılır.

 Ultraviyole cihazı, içinde bulunan UV lamba’nın yaydığı ultraviyole ışını ile sudaki bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmaların hücre yapılarını bozar ve onları etkisiz hale getirir. Ultraviyole cihazı, paslanmaz çelik gövde, uv lamba kılıfı, uv lamba ile kontrol panosu olmak üzere dört bölümden oluşur. Su paslanmaz çelik gövdenin içine girer, burada uv ışınlarına maruz kalır ve filtreden steril olarak çıkar

Ozon, oksidasyon gücü yüksek bir gaz olması nedeniyle, dezenfeksiyon amacıyla özellikle son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Doğal bir dezenfektan oluşu, kullanım alanlarının hızla yaygınlaşmasına ve güvenle kullanılmasına neden olmuştur.

 

© 2023 by The Optus Mühendislik Su Arıtma Teknolojileri. Her hakkı saklıdır.  Prowater önceden bildirimde bulunmaksızın herhangi bir zamanda ürünlerde değişiklik ya da iyileştirme yapma hakkını saklı tutar.

  • Prowater / Facebook
  • Grey Twitter Icon