Tam Otomatik Su Yumuşatma SistemleriProwater Tandem Yumuşatma Sistemleri

Su yumuşatma işlemi iyon değiştirme yöntemiyle gerçekleşmektedir. İyon değişimi sertliğe sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını içeren suyun, sodyum formunda katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle gerçekleşmektedir. Sert su sodyum bazlı katyonik reçineden geçerken içerisindeki sertlik iyonları (Ca+2 ve Mg+2) ; reçineye bağlı bulunan Na+ iyonları ile yer değiştirir.

Prowater Endüstriyel Tandem Yumuşatma Sistemleri; sert suyun zararlarına karşı korunması, suyunuzun iyi bir lezzet ve yumuşaklığa ulaştırılması amacıyla kullanılır ve kesintisiz yumuşak su ihtiyacı olan işletmeler için tasarlanmıştır.

Prowater Endüstriyel Tandem Yumuşatma Sistemleri 24 saat boyunca kesintisiz yumuşak su verirler.

Tandem Yumuşatma Sistemleri, iki yumuşatma ünitesinden oluşmaktadır. Sistem, geçen su miktarına göre volümetrik olarak kontrol edilebilmektedir. Kapasite kontrol sisteminden gelen programlanmış "Kapasite Doldu" ikazı ile servisteki tank rejenerasyona alınırken rejenerasyonunu bitirmiş ve stand by'da bekleyen ikinci tank servise alınarak kesintisiz yumuşak su akışı sağlanır. Rejenerasyona başlayan tank sırasıyla" Ters Yıkama" , " Tuzlama" , "Yavaş Durulama" , "Hızlı durulama" , ve " Tuz Tankı Doldurma" safhalarını geçtikten sonra servise hazır konumda beklemeye alınır. 9 m3/saat kapasiteye kadar olan sistemler bir kontrol valfi, iki gövde ve bir tuz tankından oluşmaktadır. Daha yüksek debi ihtiyaçlarında ise, sistemde iki otomasyon valfi, iki gövde oluşur ve iki tuz tankı bulunur.

Prowater Endüstriyel Tandem Yumuşatma Sistemleri standart olarak kapasite kontrollüdür. Ters yıkama sistemlerinde blok valf yerine hidrolik veya pnömatik çalışabilen döküm gövdeli diyaframlı vanalar kullanılmıştır. PVC enjektörlü tuz emiş sistemi, polietilen tuz salamura tankı ve bunları kumanda eden stager kontrol ünitesi ile teçhiz edilmiştir. No bypasstır. (Rejenerasyon süresince tesisata sert su kaçağı yapmazlar). EST Serisinde rejenerasyon esnasında bypass hattı üzerinden su verebilen alternatifleri vardır.