top of page
skynews-drought-water-shortages_4613317.jpg

DÜNYA'DA

1,9 milyar insan su kıtlığı çekiyor!

DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

Klor Dozaj Sistemleri

Klor Dozaj Sistemleri

Klorlama; başta içme suyu olmak üzere artezyen ve kullanma sularının tüm mantar, virüs ve bakteri gibi  mikroorganizmalardan arındırılması için kullanılan dezenfeksiyon sistemlerinden biridir. Klor, dozaj pompası ile sisteme enjekte edilir. Kalıcı bir dezenfektan maddesi olup ekonomiktir. Dozaj pompaları, klorun sabit debili veya otomatik kumandalı olarak değişken debili dozlanmasında kullanılır.

Ultraviyole Sistemler

Ultraviyole Sistemler

Ultraviyole cihazı, içinde bulunan UV lamba’nın yaydığı ultraviyole ışını ile sudaki bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmaların hücre yapılarını bozar ve onları etkisiz hale getirir. Ultraviyole cihazı, paslanmaz çelik gövde, uv lamba kılıfı, uv lamba ile kontrol panosu olmak üzere dört bölümden oluşur. Su paslanmaz çelik gövdenin içine girer, burada uv ışınlarına maruz kalır ve filtreden steril olarak çıkar

Ozonlama Uygulamaları

Ozonlama Uygulamaları

Ozonlama Sistemleri; Ozon, oksidasyon gücü yüksek bir gaz olması nedeniyle, dezenfeksiyon amacıyla özellikle son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Doğal bir dezenfektan oluşu, kullanım alanlarının hızla yaygınlaşmasına ve güvenle kullanılmasına neden olmuştur.

bottom of page