top of page

FİLTRELENMİŞ SU HAMİLE HANIMLAR VE YENİ DOĞANLAR İÇİN İDEALDİR

Güncelleme tarihi: 22 Nis 2020Hamileyseniz tebrik ederiz. Vücudunuz şimdi miik bir insanı yetiştirmekle meşgul! Böyle çok özel zamanlarda vücudunuza ve içinizde büyüyen çocuğa çok nazik olma zamanıdır.


Folik asit almak ve yeşillik yemek gibi doğru şeyleri yapıyor olabilirsiniz, ancak göz ardı edilebilecek basit bir şey, daha fazla su içmeniz gerektiğidir.


Filtrelenmiş su, siz ve büyüyen bebeğiniz için harika bir sağlıklı seçenektir.Peki hamileyseniz neden daha fazla su içmeniz gerekiyor?


Öncelik olarak, bebeği dokuz ay boyunca korumak için amniyotik sıvı oluşturmak için suya ihtiyaç vardır.


Vücudun ayrıca ekstra vitaminleri ve besinleri emmek için yeterli suya ihtiyacı vardır. Ve onları plasentaya ve sonra bebeğe taşımaya yardımcı olur.


Doktorunuz büyük olasılıkla kafein ve alkol içmeyi bırakmanızı tavsiye edecektir.


Bir sonraki en iyi şey nedir? Anladın… Filtrelenmiş Su! Ve prowater


Uzmanlara göre 'Çocuk Doğurma Yıllarında Beslenme' kitabında, filtrelenmiş suyun anneler için mükemmel bir seçim olduğunu tavsiye ediyor. Ekstra kalori ve şekerler olmadan rehidrate etmenin harika bir yolu.Hamilelik bazen vücudunuza zarar verebilir, bu nedenle yeterli su içmek, hamilelikle ilgili bazı durumlarda da yardımcı olur:


- Vücut Sıcaklığını Vucut ısısını Düzenlemeye Yardımcı Olmak: Hamile bayanlar genellikle ısıyı daha fazla hissederler, bu yüzden yeterince filtrelenmiş su içmek vücut sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olur ve vücudu serin tutmaya yardımcı olur.


-Yorgunluğun Önlenmesine Daha Çok Yardımcı Olur Yeterince filtrelenmiş kaliteli su içmek hamileliğin yorgunluğunu ve baş ağrısını uzak tutmaya yardımcı olur.


- Şişmiş Ayak Bileklerini Önlemeye Yardımcı Olur Hamile olduğunda vücudunuz sıklıkla ödem veya şişmiş ayak ve ayak bileklerine yol açabilecek aşırı sodyum üretir. Yeterli su içmek vücudunuzun aşırı sodyumdan kurtulmasına yardımcı olur ve şişmelerin azalmasını sağlar.
- Kabızlık ve şişkinlik Yine kabızlık ve şişkinlik hamilelikte daha yaygın olabilir. Bunun sebeple metabolizmayı yavaşlatan ekstra gebelik hormonlarıdır. Arıtılmış ve Filtrelenmiş su içmek bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca sabah bulantısı ve mide bulantısı hafifletecektir.-Hazmı Kolaylaştırır Yeterli miktarda arıtılımış ve filtrelenmiş su içmek hazımsızlığı önleme de yardımcı olur. bunlar hamilelikte daha yaygın olabilir. Yeme ve içme de arıtılmış ve filtrelenmiş su, atıkları eritmeye ve böbreklerinizi temizlemeye yardımcı olur.-Dehidrasyona Yardımcı Olur Gebelikte ciddi dehidrasyon düşük ve erken doğumla sonuçlanabilir. Endişelenmeyin, ancak yaygın dehidrasyon belirtilerinin farkında olun ve şüpheniz varsa doktorunuza danışın. Bol bol arıtılmış, taze ve filtre edilmiş su için.HANGİ SU ? Musluktan akan şebeke suyu, tifo ve kolera gibi yaygın su kaynaklı hastalıkları durduran bakteri ve virüsleri öldürmek için klor ile dezenfekte edilir. Musluk suyumuzu içilebilir hale getirir. Klor miktarı, Devlet İçme Suyu Kılavuzları tarafından büyük ölçüde düzenlenmektedir.


Bununla birlikte, musluk suyundaki klorun bir sorun olabileceğini öne süren bazı tartışmalı görüşler vardır. Bazıları belirli kanser riskinde bir artış olduğunu bildirmektedir. Öte yandan klor ve meydana getirdiği yan ürünler sağlık için risklidir. Düşük yapma eğilimini tetikleyebilir.


Gerçek şu ki, yüzme havuzlarımızda temiz tutmak için klor kullanıyoruz. Gerçekten içmeli miyiz? Hayır!


Endişe duyuyorsanız ve kloru ve potansiyel riskini kaldırmak istiyorsanız ve sağlıklı bir seçim yapmak istiyorsanız, RO su arıtma cihazı gibi bir su filtresi takmak en iyisidir. Su arıtma cihazının bir mikrona kadar filtre edeceği ve potansiyel kistleri ve klor gibi sert kimyasalları kaldıracağı konusunda huzurunuz olacaktır. Klor olmadan, suyunuzun tadı da daha lezzetli olacaktır.


Hamilelik sırasında ne kadar daha fazla su içmelisiniz?


Avustralya Tıp Enstitüsü günde yaklaşık 10 bardak sıvı önermektedir.


Emma Derbyshire “Kadınlar hamilelik sırasında toplam su alımını 300 ml / gün ve emzirme döneminde 700 ml / gün arttırmalı, hidrasyon söz konusu olduğunda suyu ilk tercih yapmalıdır” diye tavsiyede bulunmaktadır.Genellikle normalden bir bardak daha filtrelenmiş su içmeyi hatırlamaya çalışın. Ama çok hızlı içmeyin. Suyu yudum yudum yavaşça su içmek iyidir.. Bebek anne karnında büyüdükçe mesanenizin daha sık boşalmasına ihtiyaç duyabilir!Doğum ve Emzirme Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra emzirmeye başlayan hanımlar. Bu durumda, vücudunuzun anne sütü üretmek için kaliteli içme suyuna ihtiyaç duyacağından daha fazla filtrelenmiş su içmeniz gerekir. Bebeğinizi her beslediğinizde bir bardak su içmek iyi bir seçenektir.


Formül kullanmayı tercih ederseniz, RO su filtresi ile tüm kirleticiler çıkarılmış olduğundan kaynatmaya gerek yoktur.Sütten Kesildikten Sonra ve Ötesi Bebeğiniz su içmeye yetecek kadar büyüdüğünde, ona filtre edilmiş suyunu sağlıklı bir seçenek olarak gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. Klor kokusu veya tadı olmadan daha fazla içmek isteyeceklerdir. Bu yüzden zaten sağlıklı bir içme suyu alışkanlığına girmiş olacaklarıdır.Büyüyen bir çocuk için filtrelenmiş ve arıtılmış kaliteli ve sağlıklı su; şimdiye kadar yapacağınız en iyi yatırım olacaktır.

Bugün bir RO su filtresi satın alın veya yine de bebek duş hediye listenize koyun!

Dilerseniz ürünlerimizi 30 Gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Lütfen talep oluşturun.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Su Arıtma

Comments


bottom of page