top of page

Klorlama Cihazları

Sterilizasyon: Su veya havadaki mikroorganizmaların DNA yapılarının bozularak öldürülmesidir.

Su arıtımında sterilizasyon pek çok farklı metotla yapılabilir. Ultraviyole ışınları ile sterilizasyon, kimyasal maddeye ihtiyaç duymadığı için yan etkisi olmayan tek sistemdir.

Günümüzde yapılan testler sonucunda UV-C bandı içinde bulunan 254 nm dalga boyundaki ışınların mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak öldürdüğü tesbit edilmiştir.

UV-C ışınları, quartz camdan yapılmış, içi civa buharı ile doldurulmuş flüoresan tipindeki özel tüpler tarafından üretilmektedir.

PROWATER sterilizasyon sistemleri UV-C ışınlarını yüksek dozda yayan özel ışın tüpleri kullanarak sudaki bakteri, virüs ve mikroorganizmaları %99,9 oranında öldürerek sterilizasyonu sağlar.

UV-C ışınlarının göze ve cilde doğrundan temasını engellemek ve gıda normlarına uygunluğunu sağlamak amacıyla ışın odası 304 kalite paslanmaz çelikten yapılmıştır. Işın odası içerisindeki ışın tüplerini sudan izole etmek için UV-C ışınlarını en yüksek oranda geçiren özel quartz kılıf kullanılmaktadır.

Ultraviyole sterilizasyon sistemleri; İçme suyu arıtma üniteleri, hastaneler, restaurantlar, şişeleme tesisleri, gıda endüstrisi, laboratuarlar, balık çiftlikleri, ilaç endüstrisi, tarım, hayvancılık, elektronik endüstrisi ve sterilizasyonun önemli olduğu her sektörde vazgeçilemez konumda kullanılmaktadır.

% 99,9 oranında bakteri öldürme etkisine sahip ProWater sistemleriyle zararlı yan ürün ve kimyasal reaksiyonlar oluşmazken minimum temas süresinde sterilizasyon sağlanır. Ayrıca UV sterilizasyon sistemlerinin montajı ve kullanımı çok kolaydır, işletme masrafı düşüktür.

ProWater ultraviyole sisteminin girişinde 5µ veya daha hassas bir filtrasyon kullanılması tavsiye edilir.


Böylece:

  • Suyun bulanıklığı alınarak optik geçirgenliğinin artması sağlanır.

  • Partiküllerin içine gizlenmiş bakterilerin UV ışınlarına maruz kalmadan, öldürülemeden geçmesi veya partiküllerin quartz cam üzerine yapışıp quartzın UV geçirgenliğini azaltarak sistemin verimini düşürmesi önlenir.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Su Arıtma

Comments


bottom of page