top of page

Klorlama Cihazları

Tam Otomatik On/Off Kontrollü Klor Dozaj Cihazı

Basit ancak güvenilir, mikroişlemci tabanlı bir dizi solenoid dozlama pompasıdır.

İdeal uygulama alanları arasında şunları sayabiliriz: OEM’lessor, yüzme havuzları, oto yıkama, soğutma kuleleri, RO sistemleri ve daha birçok diğer uygulama.


Tam Otomatik Ph/ORP Kontrol Sensörlü Klorlama Cihazı

Yenilikçi Tekna EVQ serisi elektronik ölçüm pompaları dünya geneline yayılmış müşterilerimiz ile yakın bir işbirliği sonucunda elde edilmiş bir üründür.

Bu çok işlevli ölçüm pompaları SEKO kalitesi ile özdeş hale gelmiş olan en yüksek seviyede güvenilirliği sağlamaktadır.Yaşam Kalitesine Etkileri

Klor, eskiden beri en yaygın kullanılan dezenfektandır. Yaygın kullanımında klorun ucuz bir dezenfeksiyon sistemi olmasının yanısıra, kalıcı etkiye sahip olması da önemli bir etkendir. Klor, suya karıştırıldığı anda, suyun içindeki bazı organik maddeler ve ağır metallerle reaksiyona geçer. Tüm reaksiyonlar meydana geldikten sonra, 0.5 mg/lt serbest bakiye klorun suda bırakılması, nihai kullanım noktasına kadar mikroorganizmal faaliyeti önleyecektir. Ancak klorlama yapıldıktan sonra herhangi bir noktada, serbest bakiye klorun aktif karbon sistem vasıtası ile sudan alınması, arıtma sistemi sonrasında suyu mikroorganizmal kirlenmeye açık hale getirecektir. Klorlanmış su, aktif karbon sistemden geçirilse bile, 0,1 mg/lt bakiye klorun by-pass edilmesi tavsiye edilir.

Ancak, klorun, suyun içindeki bir takım organik maddelerle birleşerek, insan sağlığına zararlı kanserojen kimyasal bileşiklerin (trihalometan, kloroform vb.) oluşumuna sebebiyet verdiği bilinmektedir. Klor kullanımı kontrolsüz yapıldığı takdirde bu tip kimyasalların oluşumu mümkündür. Bu sebepten dolayı, suyun dezenfeksiyonu amacıyla değişik kimyasalların kullanımı da her geçen gün artmaktadır. Ancak günümüzde klor halen, en sık kullanılan dezenfektandır.

15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Su Arıtma

Comentarios


bottom of page