İçme Suyuna Farklı Bir Yaklaşım


Suyunuzun Sağlığı İçin!

Günümüzde içme suyunu en sağlıklı bir biçimde elde etmek isteyenler ters osmoz sistemlerine müracaat etmektedir. Şu halde evsel su arıtma cihazları her ev için bir lüks değil, aksine bir zaruri ihtiyaç haline geldiğini söylemek mümkündür… Uzmanlar içme suyu tüketim alternatifleri içinde, en doğru yaklaşımın doğru seçilen filtrasyon sistemleri olduğu yönünde söz birliği içindedirler.

Ne Yapılmalı?

Uzmanların görüşü doğru ve ekonomik bir yaklaşım olabilir. Fakat Su mühendisliğinde hassas noktalar vardır. Mesela Reverse osmosis(Ters osmoz) su arıtma cihazları Şebeke yada Artezyen suyunun İletkenliğini %90 ila %98 arasında düşüren sitemlerdir. Böylece çeşme suyunu bir kaynak suyu kalitesine getirmek suretiyle tüketilen su, gayet lezzetli bir su haline gelir. Suyunuzu güvenle içebilirsiniz. Ne var ki şebeke suları içinde çözünmüş toplam katı maddeler, bölgesel olarak farklılıklar gösterecektir. Nedense bu durum pek dikkate alınmaz. Aynı tip cihazlar, farklı su karakterine sahip evlere kurulur ve kurulmaya da devam etmektedir. Aynı kapasitede ve aynı arıtma verimliliğine sahip iki tip sistemin biri sağlıklı ve besleyici mineraller geçişine yeterli düzeyde fırsat verirken diğeri temiz ama minerallerden neredeyse yoksun, ölü su diye adlandırabileceğimiz bir su üretimi yapabilir. Bu durum insanların gelecek günlerde sağlık kalitesini düşürecektir. Oysa içme suların lezzetli olması kadar, dengeli mineral kombinasyonu, moleküler yapısı ve alkali seviyesi son derece önem taşımaktadır.

Unutmayınız ki hücrelerimize besin taşımak suyun görevidir. Kaliteli bir suyla zehirli atıklar ve metabolik artıkların vücuttan atılabilmesi çok daha etkili olur. Ayrıca su, beyin sinyallerini iletir ve sinirsel iletişimi sağlar. Belki de eskiler bu yüzde öyle demiş ‘’Kötü su insanın ahlakını bile bozar’’

Kendinize bir iyilik yapın! Bu gün içtiğiniz suyu önemseyin…

Biz Prowater ailesi olarak geniş mühendis kadromuzla suyu hala anlamaya çalışıyoruz. Ona duyduğumuz