top of page

Gurup Filtreler


Kartuş Filtreler

Suyun içindeki kum, mil, suda bulunan askıda katı madde (AKM), organik ve inorganik katı madde ve diğer katı partiküllerin tutulması için, kartuş tip filtreler kullanılır.

Firmaların ihtiyaçlarına göre 304 SS ve 316 SS paslanmaz çelik gövde veya basınca dauanaklı PVS içerisinde özel olarak tasarlanan çoklu filtre sistemleri değişik çap ve modellere göre dizayn edilebilmektedir.  Özellikle manuel filtre sistemlerinin tercih edildiği ve yer problemi olan işletmelerde, işletme debisine bağlı olarak çoklu kartuş filtre sistemleri sayesinde istenilen kalitede ürün (filtrat)  elde edilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çoklu kartuş filtrelerde gövde tamamen paslanmaz çelikten imal edildiği için son derece dayanıklıdır. Talep edilen mikron hassasiyetinde süzme yapmaları su arıtımında yaygın olarak tercih edilmelerine neden olmuştur. Bu tip filtrelerin en önemli avantajı suyu çok iyi filtre edebilmesi olup, tek gövde içerisine birden fazla filtre yerleştirilerek daha fazla su elde edebilmeyi sağlamaktadır.

Standart Özellikler

 • Paslanmaz AISI 304 gövde

 • İstenilen hassasiyette filtrasyon

 • İstenilen debide su

 • Giriş-çıkış basınç kontrolü

 • Drenaj ve hava alma valfleri

 • Çoklu kullanım için kollektör

 • Filtre değiştirme kolaylığı

 • Çalışma basıncı 10 bar

Opsiyonel Özellikler

 • Çalışma Basıncı 16 Bar

 • Paslanmaz AISI 316 gövdeSeperatör Filtreleri

Debi Aralığı: 2m3/h - 2500 m3/h

Filtrasyon derecesi: 70 mikron'a kadar

Giriş/Çıkış: 1/2" 'den 20" 'e kadar

Uygulama Alanları:

Su içinde bulunan tortu ve katı partiküllerin giderilmesi amacıyla geniş bir debi aralığında yüksek verimli filtrasyon (Kaba partiküller, taş, çakıl, tortu v.b.) işlemi gerçekleştirir. Suyun, sisteme veya diğer filtrasyon cihazlarına gitmeden önceki pre-filtrasyonunu (ön filtrasyon) işlemini realize eder.

Filtrenin giriş bölmesine giren sıvı ve içindeki partiküller hızlı bir dönme sürecine girerler ve bu hızlı dönme hareketinin oluşturduğu santrifüj kuvvet sayesinde su içindeki özgül ağırlığı sudan yüksek partiküller dışa doğru yayılarak filtrenin çeperine çarparlar. Çeper boyunca aşağıya düşer ve toplama haznesinde birikirler. Partikülleri ayrıştırılmış olan su, seperatörün ortasında oluşan girdap yardımıyla yukarı çekilerek filtreden dışarı çıkar.

Toplanan partiküller periyodik olarak üniteden dışarj edilir. Bu işlem isteğe bağlı olarak otomatik blöfle yapılabilir.

Kullanıldığı Alanlar:

Soğutma Kuleleri, Derin Kuyular, Proses Soğutma Suları, Klima Tesisleri, Çelik Fabrikaları, Rafineriler, Plastik Sanayi, Gıda Meşrubat Sanayi, Çimento Sanayi, İçme Suyu Sistemleri, Arıtma Tesisleri, Sulama Tesisleri.

Özellikler:

 • Seperatör Filtreler kesintisiz 24 saat çalışabilme özelliğine sahiptir.

 • 70 mikrona kadar tüm partikülleri tutar.

 • Yüksek kapasite aralıklarında çalışabilir.

 • Otomatik olarak kendini temizleme özelliğine sahiptir.

 • Temizlik esnasında suyun kesilmesi gerekmez.

 • Yedek parça istemez, içinde hareketli parça yoktur.

 • Bakımı sadece katı maddelerin toplandığı hazneyi temizlemekten ibarettir.

 • Basınç kaybı sabittir,yüksek kapasitelerde bile debide değişim olmaz.

 • İçinde filtre elemanı olmadığı için tıkanma riski yoktur.Torbalı Filtreler

Debi Aralığı: 1 m3/h - 460 m3/h

Filtrasyon derecesi:  150 mikrondan 1 mikrona kadar

Giriş/Çıkış:   2''-14''

Uygulama Alanları:

Paslanmaz çelik gövdeli torba filtrelerin 1m³/h 'den istenilen tüketim debilerine kadar dizaynları firmamız tarafından yapılabilmektedir.

Hazır kollektör sistemleri ile kullanıldığında daha yüksek tüketim ihtiyaçlarına da cevap verebilmektedir.

Torba filtreler suda bulunan tortu, partikül, pas, çamur, kum, mil ve olması muhtemel diğer tortular istenilen filtrasyon hassasiyetine sahip torba filtreler ile giderilmektedir.

Torba filtrasyon sistemleri paslanmaz çelik gövde kullanılarak imal edilmektedir. Sıvı akışı torba filtrenin içinden dışına doğru olmaktadır. Filtre destek sepeti ve filtre torbası kapak kısmında yuvalarına oturur ve kapağın kapatılması ile sıkışarak sızdırmazlık sağlanır. Tutulan pislik torba filtrenin içinde kalır.

Torba filtreler temizlenebilir özellikte olup kolayca temizlenebilir. Filtre gövdesinin temizlenmesine gerek bırakmaz. Bu da sistemin kolay ve kullanışlı olduğu kadar ekonomik olduğunun bir göstergesidir.Suyun içerisindeki, çok ince, hafif, elyaf ve lifli partikülleri tutmak için idealdir.


Kullanıldığı Alanlar:

Soğutma Kuleleri, Derin Kuyular, Proses Soğutma Suları, Klima Tesisleri, Çelik Fabrikaları, Rafineriler, Plastik Sanayi, Gıda Meşrubat Sanayi, Çimento Sanayi, İçme Suyu Sistemleri, Arıtma Tesisleri, Sulama Tesisleri.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Su Arıtma

Comentários


bottom of page