Az Su İçmenin Neden Olduğu Sağlık Bozukluklarını Göz Ardı Etmeyin!


Çoğu insan dehidrasyon konusunda endişelenmeleri gerektiğini düşünmez. Onlara göre, su kaybı çölde susuz kalanlar için geçerlidir. . Ancak akut formun ani ve yoğun doğasına sahip olmayan kronik bir dehidratasyon şekli vardır. Kronik dehidratasyon günümüzde yaygındır ve yeterince sıvı içmeyen herkesi etkiler. Bu 13 semptom listesi, size bir bardak su, sonra bir bardak su ve sonra yine bir bardak su içmek için bir disiplin sağlayacaktır. İçtiğiniz suyun biyolojik olarak kabul edilebilir olmasının ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya gerek yok. Bu yüzden filtrelenmiş, arıtılmış kaliteli ve sağlık su sizin için en iyi çözümdür. Her semptomdan sonra aşağıdaki liste sıvı eksikliğinin sorunu nasıl etkilediğini gösterecektir.

Yorgunluk, Enerji Kaybı: Dokuların susuz kalması enzimatik aktivitenin yavaşlamasına neden olur.

Erken Yaşlanma: Yeni doğmuş bir çocuğun vücudu yüzde 80 lik sıvıdan oluşur, ancak bu yüzde bir yetişkinde yüzde 70'ten fazla değildir ve yaşla birlikte azalmaya devam eder.

Aşırı Kilo ve Obezite : Aşırı yiyebiliriz çünkü su açısından zengin yiyecekleri isteriz. Susuzluk genellikle açlıkla karıştırılır.

Yüksek ve Düşük Tansiyon: Vücudun kan hacmi, tüm arter, damar ve kılcal damarları tamamen doldurmak için yeterli değildir.