top of page

ALKALİ SU


Alkali Suyun Önemi

Yaşlanmaya Son! Hastalıkları Yenebilirsiniz!

Dünyada insanların 120 yaşına kadar sağlıklı olarak yaşayıp, 70-80 yaşlarında çocuk sahibi oldukları 5 yerden birisi olan Orta Asyada Himalaya dağları eteklerindeki hunza suyunun özelliklerini ileri teknoloji ürünü ionizer su arıtma prosesleri ile üretmek artık mümkün!

Alkali ionize su, sağlıklı yaşam için hücrelerimizin gereksinim duyduğu ionize alkali mineralleri içeren mükemmel bir sudur.

Yeni bir su: Alkali ionize su arıtma, vücudunuzun suya olan ihtiyacını mükemmel derecede karşılayarak hücrelerinizin enerji üretiminin en yüksek seviyede olmasını sağlar, size güç ve dayanıklılık kazandırır.

Sudan daha hızlı: Vücudumuzda gerçekleşen kimyasal ve biyolojik olaylarda başrolü oynayan su, vücudumuzun %60 dan fazlasını, kanımızın ise en az %80 ini oluşturmaktadır.

İşte bu nedenle içtiğimiz suyun miktarı ve kalitesi son derece önemlidir.

Vücudumuzun fiziksel ve mental su ihtiyacını en hızlı ve en etkin şekilde karşılayabilecek niteliklere sahip olan su, alkali ionize su arıtma cihazından elde ettiğimiz sudur.

Genç kalın: İyonize su arıtma yeterli miktarda alkali ionize su içerek, (hidrate olarak) yaşlanmaya sebep olan zehirli artık maddeleri vücudumuzdan süpürüp atar, cildimizin ve vücudumuzun yaşlanmamasını yani anti aging'i gerçekleştirmiş oluruz.

Su, böbreklerimizin maksimum kapasitede çalışmasını sağlayarak, karaciğerimizin fazla yağ metabolize etmesini engelleyebilir böylece şişmanlamamızı engeller, kendimizi daha genç hissedebiliriz.

Hastalıklarla savaş: Hastalıklarla savaşmanın öncelikli tedbirinin, hastalandığımızda bol miktarda su içmek olduğunu öteden beri biliriz.

Alkali ionize su, alkali olması, mikro boyutta olması ve antioksidan olması ana özellikleri ile gerek hastalıktan korunmakta gerekse iyileştirme safhasında etkin görev yapabilir.

Saflık ve temizlik: İonizer su arıtma cihazından elde edilen su, alkali ionize öncelikle 0.1 mikron hassasiyette, kademeli, antibakteriyel, antiviral ,aktif karbon filtreden geçtiğinden, mikrop ve bakterilerden tamamen arınmış, içebileceğiniz en sağlıklı ve kaliteli sudur.

İonizer su arıtma "Gençlik Pınarı" mı?

Alkali ionize su arıtma, water ionizer'de bulunan elektroliz ünitesinde üretilir.

Elektroliz işlemi kısaca, suya elektrik akımı verilerek suyun içindeki (+) ve (-) ionların ayrıştırılmasıdır.

Bu işlem sonucunda oluşan alkali ionize su

İçinde erimiş biyolojik olarak aktif hidrojen içerdiğinden, hastalıkların ve erken yaşlanmanın sebebi olan “serbest radikalleri” yakalayarak nötralize eder.

Yüzey gerilim katsayısı azalarak mikro su haline dönüştüğünden, besinlerin ve suyun hücrelerimiz tarafından hızlı ve bol miktarda emilmesine olanak sağlar.

Yüksek alkalite (pH derecesi) özelliği ile, vücudumuzda dengeyi bozarak erken yaşlanma ve hastalıklara sebep olan toksik – asidik artıkları süpürüp atar.

İçinde bulunan, kalsiyum, sodyum, potasyum, magnezyum gibi sağlığımız için çok gerekli olan minerallerin ionize hale gelerek hücrelerimiz tarafından çok daha kolay alınmasını sağlar.

Yetişkin Hastalıkları ve Yaşlanmanın Sebebi

Vücudumuzun gereksinim duyduğu gıdaların, hormonların, oksijenin kan dolaşımı ve lenf sistemi ile hücrelerimize taşınması ve zararlı maddelerin vücudumuzdan uzaklaştırılması hep sulu ortamda olup, vücudumuzda oluşan bütün enzimatik ve kimyasal reaksiyonlar su vasıtası ile gerçekleşmektedir.

Protein ve enzimlerin etkin olabilmesi için vücudumuzda akmakta olan sıvıların viskozitelerinin (kalınlığının) düşük olması çok önemlidir.

Bilimadamları, kanser hastalığının oluşmasındaki en önemli faktörün, zararlı yiyecek, içecek ve kirlenmiş çevre nedeniyle hücrelerimizde meydana gelen oksidasyon olduğunu ve garip bir oksijen molekülünün hücre genetik kodunu bozarak hücre yapısına zarar verdiğini ifade etmekte, sağlıklı hücrelerimizi oksidasyon etkisinden koruyarak hastalıkları önlemenin bir yolunun, serbest radikalleri antioksidanlar ile nötralize ederek vücudumuzdan süpürüp atmak olduğunu savunmaktadırlar.

Bazı araştırmacılar, antioksidan adı verilen maddelerin bu bozulmayı önleyeceğine inanmakta ve doğal antioksidanlar alarak (örneğin, vitamin C, vitamin E, beta caroten, selenyum ve aminoasitler gibi) , hepatit, siroz, kanser, diyabet ve diğer hastalıklar ile erken yaşlanma olgusundan korunulabileceğini savunmaktadırlar.

Antioksidanlar, serbest radikallere elektron verip onları bloke ederek hücrelerimize zarar vermesini önleyerek hastalıkların önüne set çeker ve yaşlanmayı geciktirir.

Amonyak, hidrojen sülfür, histaminler, indoller, fenoller ve skatoller gibi toksik artıkların vücutta artması vücuttan hoş olmayan koku yayılmasına sebeb olur. (örneğin; hepatit ve siroz hastalarının da olduğu gibi)

Bu gibi hastalıklarda vücut aktif oksijen içeren nötrofil lökositleri (serbest radikal) üreterek bu zararlı toksin maddeleri nötralize edip organlara zarar vermesini önlemeye çalışır, ancak vücudumuz bu maddelerden fazla üretirse zararlı toksinleri imha etmesinin yanında sağlıklı hücrelere de hasar verebilir, işte antioksidan maddeler kullanarak bu serbest radikallere onların ihtiyaçları olan elektronlar verilerek nötralize edilir ve hasar vermeleri önlenmiş olur.

Sağlıklı olmanın yolu, vitamin C, vitamin E, beta karoten gibi antioksidan maddeler içeren sağlıklı diyetlerden geçmekle beraber, günlük yaşamımızda bu besinlerden yeteri kadar alamadığımız da bir hakikattir.

Hasar görmemiş olan hücrelerimiz hastalık ve enfeksiyonlara karşı en dayanıklı, diğer bir deyişle bağışıklığı en üst düzeyde hücrelerimizdir, bunların fazla sayıda olması ile sağlıklı olabilir, sağlığımızı koruyabilir ve de yaşlanmamızı geciktirebiliriz.

Alkali İonize Su Arıtmanın Biyolojik Aktivitesi

Alkali ionize su arıtmadan elde ettiğimiz su, vücudumuzdaki zararlı oksidasyonu nötralize edecek kadar bol miktarda serbest elektron içerir, bu serbest elektronlar hastalık ve erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikalleri vücudumuzdan süpürüp atarak sağlıklı ve uzun yaşamamızı sağlar.

Alkali ionize su arıtmadan düzenli olarak su içilerek, sindirim sistemindeki aşırı fermantasyon dizginlenip indirekt olarak metabolizma etkilenir, daha temiz bir dışkı ve idrar oluşması sağlanabilir.

Düşük molekül ağırlığı ve yüksek antioksidan gücü ile alkali ionize su, serbest radikalleri yakalayıp vücudumuzdan süpürüp atan ve hücrelerimizin su ile mineral ihtiyacını en etkin biçimde karşılayan mükemmel bir sudur.

Antioksidan ve Serbest Radikaller

Bütün serbest radikaller hücrelerimizden elektron çalarlar. Genel olarak yaşlanma prosesi, serbest radikallerin hücrelerimiz ve DNA’ mıza verdiği zararlardan oluşur. Serbest radikaller, vücudumuza ve hücrelerimize saniyede 100.000 kez hücum ederek elektron çalmak isterler. Şayet vücudumuzda yeteri kadar antioksidan yoksa direk olarak hücrelerden alırlar. Bütün antioksidanlar değişik biçimde elektron verirler, örneğin vitamin C elektron verir ancak kendisi okside olarak serbest radikal haline dönüşür ve elektron çalma güdüsüne sahip olur.

Kendi elektronunu verdiği halde serbest radikal haline dönüşmeyen yegane antioksidan (H) olup elektron verir, oksijeni yakar ve çok güçlü bir antioksidant haline geçer. Çok küçük olduğundan vücuttaki her yere gidebilir. Taze organik yiyeceklerde de yüksek miktarda (H) vardır, ancak pişirme işlemi negatif iyonların büyük bir kısmının kaybolmasına neden olur. İnsan kanı, salyası ve idrarında yapılan testlerde tüm insanlarda (özellikle yaşlandıklarında) düşük miktarda (H) bulunmuştur. Yani herkes aşırı derecede okside olmuş durumdadır. İşte bu elektron eksikliği çeşitli hastalıklara neden olur. İnsan vücudunu oluşturan hücrelerde biyolojik savunma olayı geçerlidir, virüsler, bakteriler, mantarlar ve parazitler, hücrelerimiz sağlıklı ise hücre savunmasını geçemezler ve menfi etkileyemezler. Vücudumuzdaki elektron miktarını artırarak, zararlı organizmaların yaşamasını engelleyebileceğimiz gibi bağışıklık sistemimizi iyileştirerek, serbest radikallerin, toksinlerin ve zehirlerin atılmasını sağlayabiliriz. Tıp ilmi bağışıklık sistemine hücum eden virüsler için büyük araştırmalar ve masraflar yapmaktadır. Oysa yapılacak şey biyolojik savunmayı güçlü hale getirmektir. İdeal olarak insan vücudunun alkali olması gereklidir. Ancak yediğimiz yiyecekler ile aşırı asidik hale gelmektedir. Örneğin kanser hastalarının vücutlarında fazla miktarda amonyak bulunur Hastalıklara sebebiyet veren mikrop ve virüslerin en çok tercih ettikleri ortam asidik ortamdır. Ortamın pH’ ının yükseltilerek alkali hale getirilmesi ile mikrop ve virüslerin yaşayamayacağı ortam yaratılarak hastalıkların önüne geçilebilir. Kanser hücrelerinde hemen hemen hiç hidrojen bulunmaz, vücuda bol miktarda elektron alınarak kansere karşı dayanıklılığını artırmak mümkündür.

Hidrojen, vücudun ihtiyaci olan en önemli besindir. Hücrelerinize yeteri kadar su götürerek, sıhhatli hale getirebilir; yapıcı rnetabolizmayı daha iyi çalıştırabilirsiniz. Normal suyun yarısı kadar molekül hacmine sahip olan aktive su ile hücrelerinize fazla miktarda su ve besini taşıyabilirsiniz. Günde 8-10 bardak Aktive edilmiş su içerek, egzersiz yaparak, iyi beslenerek, uzun, sağlıklı ve mutlu bir hayatın anahtarını elde etmiş olursunuz. Aktive edilmiş suyun düzenli olarak içmeye başladıktan en geç iki hafta sonra, onun şaşırtıcı ve harika etkisini hissetmeye başlarsınız.

Portatif ve musluk tipi alkali su iyonizerleri şebeke ve damacana sularında bulunan her türlü yabancı maddeyi arındıran ve içilen suyu daha faydalı hale getiren ev ya da işyeri kullanımına uygun kaliteli yaşam ürünleridir. Sularda bulunan mikropların ve bakterilerin yok edilmesi için kullanılan klor vb. dezenfektanlar, sulara karışan her türlü yabancı madde ve serbest radikaller hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olur. Su iyonizerleri ise filtreleri yardımıyla bu yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha yumuşak, kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su, vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. 

Alkali İyonize Suyun Faydaları

Alkali iyonize su, mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur.

Antioksidan yapısıyla vücuttaki asit-alkali dengesini korur.

Mikro yapısı ile hücrelerde mükemmel nemlenme (hidratasyon) sağlar.

Vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.

İçerdiği yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan "serbest radikal"leri temizler.

Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur.

İç filtre ve ön filtreler şehir suyunda bulunabilecek çeşitli kirlilikleri arındırır.

Daha fazla oksijene sahip sağlıklı ve fonksiyonel sudur.

Temiz ve bakterisizdir. İçindeki alkali minerallerin yanısıra diğer su çeşitlerine göre yaklaşık iki (2) kat fazla oksijene sahiptir.

Negatif ORP değerine ve güçlü antioksidan özelliğe sahiptir.

Alkali iyonize su 200 ila 500 mV arası ORP değeri nedeniyle yüksek oksidasyon indirgeme gücüne yani antioksidan özelliğe sahiptir. Küçük moleküler küme yapısına sahip bir sıvı olarak diğer antioksidanlara göre vücut tarafından çok daha hızlı ve kolayca emilir.

Vücudun pH dengesini korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller.

Alkali iyonize su vücudun doğal pH dengesinin korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olarak vücutta zararlı bakteri, iltihaplanma ve hastalıkların oluşumunu engelleyen bir ortam yaratır.

Olağanüstü hidrasyon (nemlendirme) ve detoks sağlar.

Moleküler yapısı diğer sulardan daha küçüktür. Bu nedenle hücrelerin içine  diğer su çeşitlerine göre altı (6) katına kadar fazla su girişi sağlayarak vücudun daha fazla nemlenmesine ve bağlı olarak vücüdun zehirli atıklardan en hızlı ve mükemmel şekilde temizlenmesine yani detoksuna olanak sağlar.

Vücudun enerjisini ve zindeliği arttırır.

Alkali iyonize su küçük moleküler yapısı nedeniyle vücudun biyoelektriksel dengesini diğer su çeşitlerine göre üç kat daha hızlı yenileyerek vücudun enerjisini ve zindeliğini arttırır. 

Serbest radikalleri etkisizleştirir.

Serbest radikallerin yarattığı hasar hızlı yaşlanma ve yanı sıra kanser dâhil birçok hastalığa sebep olmaktadır. Alkali iyonize suyun moleküler yapısı ve güçlü antioksidan özelliği serbest radikalleri etkisizleştirerek vücuda zarar vermelerini engeller.

Kilo verilmesine ve zayıflamaya yardımcı olur.

Vücut, içinde biriken asidik atıkları etkisizleştirmek için yağ birikimi yapar. Alkali iyonize su asidik atık birikimini engellediği için vücudun yağ biriktirmesine de gerek kalmaz. Dolayısıyla doğal olarak zayıflamanıza yardımcı olur.


Bilimsel Çalışmalar

 • Kan dolaşımı ve kanın kompozisyonu alkali suyun etkisi

 • Büyük farelerde süt verimi, döl ve doğum öncesi vücut ağırlığına, alkali iyonize suyun etkileri.

 • İyonize alkali suyun gebelik ve süt verme dönemindeki farelerde üremeye etkisi.

 • Sıra dışı suların fındık faresi bağışıklık sistemine etkisi

 • İnsan bağırsak sisteminde elektrolize indirgeyici su ile (alkali iyonize Su) oksijensiz mikroflora büyümesinin uyarımı.

 • Alkali iyonize su, aktif oksijen türlerini temizlemekte ve DNA’yı oksidatif zarardan korumaktadır.

 • Elektroliz ile üretilmiş indirgenmiş (alkali iyonize su) suyun süperoksit anyon radikallerine karşı güçlü antioksidan (oksit giderici) etkileri mekanizması.

 • Alkali iyonize suyun, alloksan tesirli (endüklenmiş) pankreas ilintili beta hücresi zararı (hasarı) karşısındaki koruyucu mekanizması: Reaktif oksijen türleri (Serbest Radikaller) karşısında temizleyici etkisi.

 • Alkali iyonize suyun fizyolojik etkileri: bağırsak fermen-tasyonu ile üretilmiş metabolitler üzerindeki etkileri

 • Alkali iyonize Suyun abdominal (karın ile ilgili) şikâyetlerde Klinik Değerlendirmesi: Yatıştırıcı ilaç kontrollü (çiftli karşılaştırma metodu)

 • Elektrolitik Su (Alkali İyonize Su) içiminin, Bağışıklık Hastalığına Dayanıksız (eğilimli) Farelerin Yaşam Süresine etkisi

 • Hastalıkların Engellenmesi için Alkali İyonize su kullanımı

 • Alkali İyonize Su kullanımında elde olunan Klinik GelişmelerKullanıcı Görüşleri

Burada okuyacaklarınızı lütfen tıbbi birer tavsiye olarak algılamayınız. Aşağıda yazılanlar yalnızca alkali iyon su içerek sağlıklarını koruyan kişilerin kendi istekleri ile yine kendi deneyimlerini anlatmaktadır ve bilgilendirme amaçlıdır.

Bir Kanser Hastasının Alkali İyon Suyunu Seçme Nedeni

4. Derece kanser hastası olduğumu öğrenene dek kendimi standart bir Amerikalı'ya göre çok daha sağlıklı hissediyordum. Asla kimyasal içerikli yiyecek tüketmez kendime dikkat ederdim. Ciddi kemoterapi seanslarından sonra vücudum genelde daha rahat ediyordu, ancak bu fazla uzun süreli olmuyordu. Seanslar ve dikkatlice hazırlanmış diyetime rağmen sıklıkla yükselen ateşim ve ağrılarım yüzünden bir süre sonra hep aynı kötü duruma düşüyordum.

3 sene süren kemoterapi ve ilaç tedavisine rağmen doktorlarım herhangi bir iyileşme olmadığını ve sorunumun ölümcül olduğunu belirttiler.Bu arada vücudumda bir çok kimyasal madde oluşmuş ve sağlığımı geri kazanmamı sağlayacak kaynaklar da oldukça azalmıştı. Bu amaçla tekrar ham sebze-meyve ve yiyecek diyetime ağırlık vermeye başladım. Ayrıca konu hakkında araştırmalar da yapmaya başladım.

ION-FARM İon Su Jeneratörü ile bu araştırmalarım sırasında karşılaştım. Kore Sağlık Bakanlığı'nca Kore'de resmi ve kanıtlanmış bir tıbbi alet olmasına rağmen bana ne gibi bir fayda sağlayabileceğini tam olarak bilmiyordum. Ancak buradaki sağlık uzmanlarına danışarak iyonize suyun yararlarını öğrenme imkanı buldum.

Kanser ile savaşımda alkali su içme planım en başlarda işin en önemsiz kısmı gibi görünüyordu. Ancak kısa sürede alkali suyun vücudumdaki toksin ve diğer çeşitli kimyasallar ile savaşırken, diğer iç organlarımın rahatladığını ve sağlığımı geri kazanmama yardım ettiklerini hissedebiliyordum.

Size elbetteki, yanlızca alkali suyun yardımı ile kanseri yenebileceğinizi söylemiyorum. Ben uzun süredir kansere karşı koz olabilecek her türlü şeyi denedim. Ancak belirtmeliyim ki alkali su bana oldukça yardımcı oluyor.

Dave Perkins, USA

Yüksek Tansiyon ve İyonize Su

"Aralık 1986'da Virginia'da oturan bir arkadaşım sayesinde bir Alkali-su cihazı ile tanıştım. Arkadaşımı bu aletten elde edilen alkali sudan günde 5 pardak içersem yüksek tansiyon problemimin ortadan kalkacağını söyledi. Güvendiğim ve iyi bir hemşire olduğunu bildiğim bir arkadaşım olduğu için aslında fazla da araştırma yapmadan bu aleti satın aldım ve yüksek PH'lı alkali su içmeye başladım. Ayrıca o günlerde tansiyonumu 14/9 seviyesinde turmak için günde 20 mg. Vasotec alıyordum. Ve bu bana doktorum tarafından verilen 3. ilaçtı. Daha önceki ikisi vücudumda yan etki yapmıştı çünkü. Tansiyonumu dengelemek için ilaç kullanma fikri bana pek cazip gelmiyordu.

Alkali suyu içerken aynı zamanda tansiyonumu da gözlem altına almaya başladım. Tansiyonum düşmeye başladıkça aldığım Vasotec miktarını düşürmeye başladım. Tam olarak 6 hafta sonra ilacı tamamen kestim; çünkü tansiyonum onlar olmadan 13/8.5 seviyesine düşmüştü.

Ayrıca Alkali su kullandığım 2 sene boyunca egzersiz yapmadan yaklaşık 10 kg. zayıfladım."

Sang Wang, Miami USA, "Reverse the Effects of Aging"kitabı yazarı

Ürik Asit ve Diyabetikler

"Ekim 1987'de kocamın hastalığı yüzünden bir alkali su jeneratörü ısmarladık ve kullanmaya başladık. Kocam yüksek ürik asidite sahibi ve bir diyabetiktir. Elleri, bacakları, daha doğrusu tüm eklemlerinde keskin ağrılar sebebiyle en sevdiği spor olan golfü bile o tarihe kadar oynayamıyordu. Şuan her istediğini yapabiliyor ve iyonize susuz yapamayacağını her fırsatta dile getiriyor."

G.Sirhal of Fort Lauderdale, Florida , USA

Tat ve Enerji

"Bir süre önce evimde kullanmaya başladığım Alkali su cihazı sayesinde, su dışında her türlü sıvıyı içme ilgisi gösteren bebeklerimin artık su içmeye başladığını fark ettim. Ayrıca kocam ve babam da işlerine giderken artık yanlarında iyonize su götürmeye başladılar. Ayrıca yüksek tansiyonu olan annem de iyonize su bağımlısı oldu.Bence bir kimsenin bu suyu devamlı kullanması için bir hastalık sahibi olması gerekmiyor"

Florence Niemann -The Fountainhead Ltd-, Güney Afrika

Hafıza ve Enerji

"Ben 79 yaşındayım ve alkali suyu kısa zamandır kullanıyorum. Yanlızca 1 aydır kullanmama rağmen evimden plaja kadar 2 km. yürüyüp geri gelebiliyorum. Ayrıca yaş ile gelen hafıza kayıpları (bende bu durum kelime, sözcük unutması olarak görülüyor) yüzünden karşı karşıya kaldığım zor durumlar da oldukça azaldı. İyonize alkali suyun üzerimde 1 ay sürede bu derece bir etki yapması gerçekten de inanılmaz."

Barbara Bond, Byron Bay-USA

Kan ve Kalp Rahatsızlıkları

"IONFARM jeneratörünü kullanmaya başlayalı yanlızca 8 hafta olmasına rağmen kan basıncım artık 12/8 düzeyinde sabit kalıyor. Tüm yüksek tansiyon ilaçlarımı bıraktım. Ayrıca gut ağrılarım da hissedilir derecede azaldı, yaklaşık 6 kg. verdim ve belim 6 cm. inceldi. Egzersiz veya diyet yapmadan da kendimi çok iyi hissediyorum."

TACK International,INC.şirketi başkanı Ben Magnaye-Filipinler

Egzema ve Asidik Su

"Temmuz 1999 sel felaketinden sonra (USA) bende nem egzeması başladı. 2 ay sürdürdüğüm tedaviler başarısızlıkla sonuçlanınca, ben de IONFARM ion su jeneratörünün asidik suyu ile ayaklarımı yıkamaya başladım. Tam 2 gün içinde tüm egzema kurudu ve bir daha da geri dönmedi."

Wilma Gidaya -USA

"8 haftada tüm cilt problemlerinden kurtuldum. Bugüne kadar aşırı duyarlı olan cildim yüzünden normal sabunları bile kullanamıyordum. Ancak cildim muhteşem ve istediğim elbiseleri rahatlıkla giyebiliyorum. Teşekkürler IONFARM!"

Neneng Arceo, TV prodüksiyoncusu

Egzema, Nöralji, Diz kireçlenmesi, Alerji, Kronik Soğuk Algınlığı

"Bir gece yakın bir akrabamdan diğer akrabam ile ilgili bir havadis aldım: Alkali su içmeye başladığından beri karaciğer yetmezliği sıkıntıları iyice azalmaya başlamıştı. Bunu takip eden günlerde merakımı gidermek ve alkali su hakkındaki övgü dolu sözlerin gerçek olup olmadığını araştırmak için seminerlere katılmaya başladım. Sonunda ikna oldum ve evime bir adet alkali su cihazı aldım.

Günde 2 litre alkali su içmeye başladıktan bir süre sonra, oldukça belirgin bir şekilde ailemin ve benim en büyük derdim olan şu hastalıklardan tamamen kurtulduk:

No Bu Gang - (Ben)- Yaş:72. İyileşen hastalıklarım: Egzema, Nöralji, Uykusuzluk ve Peklik.

Park Chan Wu - (Karım)- Yaş:64. İyileşen hastalıklar: Diz kireçlenmesi (20 senedir sürüyordu).

No Kyung Hee - (Kızım)- Yaş:28. İyileşen hastalıklar: Kronik deri hastalığı alkali su içmeye başladıktan 1 ay sonra tamamen geçti.

No Hyung Wan - (Oğlum)- Yaş:7. İyileşen hastalıklar: Sürekli devam eden soğuk algınlığı ve cilt problemleri iyileşti. Ayrıca sağlığına kavuştuktan sonra 4 kilo aldı.

Tüm komşularıma ürününüzü tavsiye ediyorum. Umarım bu ürün tüm Kore halkı tarafından kullanılır."

No Bu Gang, Kore

Uykusuzluk, Diyabetikler ve Peklik

"Bundan bir süre önce ruhsal sorunlar yüzünden vücudumdaki glikoz oranı 500 mg/dl'ye dek çıkıyordu ve bu sebeple uykusuzluk çekiyordum. Ancak evime alkali su cihazı aldığımdan ve günde 3 litre alkali su içmeye başladığımdan beri oldukça rahatım. Glikoz seviyem neredeyse normale döndü. Ayrıca sindirim sistemim iyileştiği için artık rahatlıkla uyuyabiliyorum. Alkali suyun üzerimdeki etkisinin hiç bitmemesini istiyorum."

Astım, Hemoroid, Bağırsak Düzensizlikleri, Gastrik Ülser

"İon Su Jeneratörü'nden elde ettiğim alkali suyu içmeye başlamadan önce, 10 senedir birçok hastalık ile boğuşuyordum. Bunların arasında sinirsel bağırsak düzensizliği, kalp ritm düzensizliği, astım ve hemoroid başlıca sıradaydı. Ayrıca karım da, sık sık hastane ziyaretlerine gitmesine neden olan gastrik ülser, romatizma ve yüz yanması rahatsızlıklarından muzdaripti. Bu hastalıklar yüzünden ikimiz de birçok kez hastanelik olduk.

Alkali suyu içmeye başladığım 21 Ocak 1996 tarihinden itibaren, bu tip rahatsızlıklarımızla savaşmayı bıraktık. Günde 10 bardak alkali su içmeye başladığımdan beri midem ve kemiklerim rahatlamaya başladı. Yaklaşık 5 ay sonra kalp atışlarımdaki düzensizlik tamamen ortadan kalktı. Tam olarak 9 ay sonra ise, amansız astım hastalığım tamamen iyileşti. Bendeki olumlu değişiklikleri gören karım da alkali su içmeye başladı ve artık ikimizde hastanelere gitmek zorunda değiliz."

Trafik Kazası Sonrası Etkiler, Kronik Yorgunluk, Hiper-Tansiyon, Migren

"1995 Mayıs'ında bir trafik kazası geçirdim ve bunun sonucunda felç geçirerek hastanede 14 ay kaldım. 1996 Temmuz'unda taburcu oldum. Sonrasında ise koltuk değnekleri ve özellikle yağmurlu günlerde baş gösteren dayanılmaz ağrılar geldi.

Bu acı dolu günlerin birinde, bir arkadaşımla beraber Kwangiu kentindeki İon Su Jeneratörü merkezine gittim. Alkali suyun özelliklerinin bana anlatılmasından sonra, bir İon Su Jeneratörü almaya karar verdim ve evimdeki musluk suyuna bağlatarak alkali su içmeye başladım. Kısa bir süre içinde vücudumda olumlu gelişmeler oldu; bunu hissedebiliyordum. Alkali su kullanmaya başladıktan sonra 2 ay içinde koltuk değneklerinden kurtuldum. Artık merdivenleri onlarsız inip çıkabiliyorum.

Ayrıca karım da kronik yorgunluk ve buna bağlı gelişen hipertansiyon ve migren rahatsızlıklarından muzdarip idi. Kendisi de alkali su içmeye başladıktan yaklaşık 3 ay sonra, sağlığında oldukça iyi gelişmeler oldu. 5 ay sonra ise hipertansiyonu tamamen normale döndü.


Uzman Görüşleri

Kalp Hastalıkları

"Benim görüşüme göre antioksidan suyun mucizevi özelliği onun toksinleri nötrleştirebilmesine rağmen bir kimyasal ilaç olmamasından kaynaklanıyor.Ayrıca farklı ilaçları, farklı özel durumlara göre sınıflandırılmış hastalara ayrı ayrı verirken, antioksidan suyu genel olarak tüm hastalara verebiliyorsunuz. Örneğin 35 yaşında olan bir kalp hastam vardı. 5 sene boyunca hastalığı her geçen gün kötüye gitti ve Setagays Devlet Hastahanesi'nde yoğun tedavi altına alındı.Bu 5 sene süresinde, çok sayıda iyi ve alanında uzman doktor tarafından tedavisine çalışıldı; ancak bir netice alınamadı. Geçen sene Ağustos ayında akrabalarıyla konuştuğumda umutsuz bir halde olduklarını ve hastanın ölümünü beklediklerini öğrendim. Bu aynı zamanda hastanın akrabalarından birinin antioksidan su üreten bir su işlemcisi (İon-Su-Jeneratörü) aldığı zamana denk geliyordu... Şu an bu kişinin sağlık durumu gayet iyi ve vücudu kendini tekrar yapılandırıyor."


Prof. Kuwata KeijirooEgzema

"Egzema hastalığı, kendini belli eden bazı deri durumları ile tanımlansa da, ne olduğu ve ne gibi etkiler ile oluştuğu aslında tam açıklığa kavuşmamış bir hastalıktır. Ancak çoğu durumda, bir dış tahrip etkisi ile meydana gelmektedir. Örneğin 70 yaşındaki bir hastam tam 10 senedir egzema hastalığı ile savaşıyordu ve özel bakım bile pek olumlu sonuçlar vermemişti. Savaş sonrasında bacaklarında meydana gelen akut egzema, sonraki yıllarda kronik hale gelmişti. Sol bacağında olumlu sonuçlar elde edilmesine rağmen maalesef sağ bacağı hiçbir ilerleme göstermemişti. Öyle ki bu bacağında kaşınmalar yüzünden sık sık kanamalar meydana geliyordu. Ona antioksidan suyu denemesini tavsiye ettim. Kendisi bir İon Su Jeneratörü alarak her gün antioksidan su içmeye ve yine jeneratörden sağladığı asidik su ile banyo yapmaya başladı. Yanlızca 2 hafta sonra bacağındaki tüm yaralar kurudu. Toplam 1,5 ay içinde de egzema hastalığı tamamen geçti."


Prof. Tamura Tatsuji, Keifku Rehabilitasyon MerkeziAlerji

Hastam olan Polis Araştırma Enstitüsü başkanı Sayın Yamada, birçok alerjik eplikasyondan muzdaripti. Uzun süreler tedavi olmaya çalıştı ancak bir ilerleme kaydedilemedi. Sonraları kendisi antioksidan su kullanmaya başladı. Bu işe yaradı ve bir süre sonra alerji belirtileri tamamen yok oldu. Her türlü yemeği tükettiği halde herhangi bir alerjik durumla karşılaşmaması yüzünden şu an halinden oldukça memnun. Ayrıca benimde alerjim olduğu için antioksidan suyu bende kullandım ve oldukça işe yaradığını gördüm. Bunun üzerinde konuyu biraz araştırdım. Sonuçta, incelediğim her alerji vakasında antioksidan mineral eksikliği olduğunu keşfettim. Bu sayede vücut aşırı duyarlı hale geliyor ve alerji kolaylıkla yayılabiliyordu. Duyarlılığı dengeye getirebilmek için de damardan kalsiyum çözeltisi zerk etmek gerekiyordu. Böylece aslında içinde ionik kalsiyum bulunan antioksidan suyun alerjiyi nasıl yok ettiğini de öğrenmiş oldum."


Prof. Kuninaka Hironaga, Kuninaka Hastahanesi baş hekimiSindirim Sistemi Problemleri

"Antioksidan suyun midedeki esas etkisi, salgılamayı nötrleştirmesi ve mide fonksiyonlarını güçlendirmesinden ileri gelmektedir. Antioksidan suyun, midedeki gastrik salgıların pH dengesini sağlayarak Hipoklorhidra (gastrik suyu fazlalığı) ve Aklorhidra (gastrik suyu azlığı) hastalarının problemlerini çözdüğü kanıtlanmıştır."


Prof. Kogure Keizou, Juntendo Hastahanesi, Kogure KliniğiDiyabetikler

"Bir süre önce ilaç yerine antioksidan su ile tedavi etmeye başladığım diyabetik hastalarım arasından 15 kişi seçilerek, Tokyo Üniversitesi'ne çaşitli testler ve gözlemler yapılmak üzere götürüldü. Açıkçası bazı durumu ciddi hastalarım, bu tedavi yönteminden biraz tedirgin olmaktaydılar. Çünkü antioksidan su verilen hastaların kan ve idrarlarındaki şeker miktarı 300 mg/l'den 2 mg/l'ye düşüyordu. Bazı hastaların bu şekilde günde 5-6 kez kan testine girdiği ve durumlarının oldukça normal olduğu gözlendi.Yemek sonrası testlerde de kan şekeri ve idrar oranları 100 mg/l : 0 mg/l çıktı. İdrardaki şeker tamamen yok oluyordu."


Prof. Kuwata KeijirooJinekoloji

"Antioksidan suyun faydalarını birçok hastalığın iyileştirilmesinde; özellikle jinekolojik hastaların tedavisinde görüyoruz. Bunun en önemli sebebi ise antioksidan suyun toksinler üzerindeki nötrleştirici etkisidir. Seneler boyu süren araştırmalarımda gördüğüm, antioksidan suyun pre-eklampik toksima hastası kadınlar üzerindeki olumlu etkileri olduğu ve bu hastalarımızın antioksidan su yardımı ile oldukça sağlıklı ve zeka seviyesi normal bebeklere göre daha yüksek çocuklar dünyaya getirebildikleridir."


Prof. Watanabe Ifao, Watanabe hastahanesi baş hekimiObezite

"Vücudumuzda alınan gıdaların yakılması durumu, yine vücudumuzda bulunan vitamin ve minerallerin miktarına bağlıdır. Proteinlerin, karbonhidratların ve yağların aşırı alınması durumunda da bu vitamin ve minerallere olan ihtiyaç artacaktır. Antioksidan suyun ihtiva ettiği ionik kalsiyum sayesine, yiyeceklerin yakılma işlemi kolaylaşır. Bu sebeple obezite hastalarına antioksidan suyu tavsiye ediyoruz."

Prof. Hatori Tasutaroo, Akajiuji Kan Merkezi baş hekimiTeknoloji

MICOM Sistemi

MICOM sistemi iyonizerdeki tüm fonksiyonların otomasyon ve kontrolünü sağlayan gelişmiş bir mikro işlemci ünitesidir. Her fonksiyonu yalnızca tek bir tuşla kontrol edersiniz. Sistem suyun kalite analizini, miktarını ve opsiyonel alternariflerle suyun ısısını tanımlama özelliğine sahiptir. İyonizerden geçen suyun akışına bağlı olarak pH değerini istenen en uygun seviyede tutar.

Platin Titanyum Elektroliz Ünitesi

Suyun alkali ve asidik olarak ayrıştığı bu iyonizasyon hücresi içindeki platin elektrotlar ağ yapılı (mesh) yüzeye sahip titanyum ile kaplanmıştır. Bu özellik elektroliz potansiyelini arttırır ve suyun ORP değerini oldukça yükseltir.

Otomatik Akış Kontrol Ünitesi

Geliştirilmiş bu patentli sistemdeki geri dönüşümlü/tersinir hazne otomatik olarak su akışını düzenler ve iyonizer temizlik döngüsünde olsa bile alkali su vermeye devam eder.

DARC Sistemi

DARC - Double Automatic Reverse Cleaning System, su iyonizasyon bölümünde oluşan kalsiyumu tamamen alarak bu ünitenin kullanım ömrünü uzatan otomatik bir temizleme sistemidir.

Basınç Kontrol Ünitesi

Genel olarak su basıncı bölgesel olarak değişim göstermektedir. Otomatik basınç kontrol ünitesi iyonizere gelen su basıncını sürekli olarak kontrol eder ve iyonizerin kontrol panelindeki gösterge ile kullanıcıyı bilgilendirir.

9 Katmanlı Filtre

Alkali mineralleri geçirirken virüs ve bakterileri kolayca elimine eder. Tarımsal ve diğer kirletici kimyasal maddeleri engeller. Sudaki kokuyu alır ve lezzetini arttırır. Filtre katmanları içinde suya doğal olarak infared enerji veren seramik yapıda yarı değerli turmalin taşı vardır.

14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Su Arıtma

Comments


bottom of page