Endişeye Kapılmayın!

Koronavirüsün içme suyu kaynaklarına karışması olası değil...

pngwing.com (20).png

İyi ve kaliteli su tüketmek, sağlığımız için çok önemlidir..  Gün içinde yetişkin bir kişinin en az 2 litre sağlıklı su tüketmesi gereklidir. Bu yüzden içme suyunuzun kaliteli, temiz ve sağlıklı olması şarttır. Ters Osmoz Cihazlarımızla mutfağınızda kesintisiz taze içme suyuna ulaşmanızı sağlıyoruz

Su kalitesi probleminiz veya endişeniz ne olursa olsun, çözmenize yardımcı olması için Prowater yetkili uzmanlarımıza  güvenebilirsiniz. Virüs, bakteri Klor, düşük pH, tortu, demir, kükürt veya manganezin neden olduğu kötü tatlar ve kokular, Prowater uzmanları ile temas kurduğunuzda; en iyi su filtrasyonunu ve / veya dezenfeksiyon çözümlerinize yardımcı olmak için yardımcı olamaya hazırdırlar.

Bugün dünya, koronavirüsten korunmaya yardımcı olmak için temiz suya yöneliyor. Öncelikle elleri sabun ve suyla iyice yıkamak, görünmez tehdidin yayılmasını önleyebilir ve nemlendirilmesi bağışıklık sistemini güçlü tutmak için gereklidir . Yine de merak ediyor olabilirsiniz:  İçme ve kullanma sularına virüs karışabilir mi? Neyse ki, bu pek olası değildir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) , koronavirüsün neden olduğu COVID-19'u “içme suyu kaynaklarında tespit edilmedi ve mevcut dayanaklara göre, su kaynaklarına ilişkin risk düşük” rapor edilmiştir.

 

Öte yandan, çevre koruma ajansı (EPA) tarafından, virüs gibi patojenleri uzaklaştırmak veya öldürmek için suyun arıtılması için umumi su sistemleri gerekmektedir. Ajans web sitesinde “koronavirüs“ dezenfeksiyona özellikle duyarlı bir tür virüs ve standart tedavi ve dezenfektan süreçlerinin etkili olması bekleniyor ”diyor . “Amerikalılar her zamanki gibi musluklarından su kullanmaya ve içmeye devam edebilirler” diye ekliyor. Türkiyede ise durum aynı.Bu bağlamda, sularını özel bir kuyudan alan ev sahipleri, bu kaynaktan virüs yakalama şansının düşük olduğunu bilmelidir.

Bununla birlikte, EPA, içme sularındaki virüslerden endişe eden özel kuyuları olan ev sahiplerinin, onları “Küçük arıtma sistemleri ” ile bu riskleri ortadan kaldırabileceklerini söylüyor. Bu seçenekler arasında, her ikisi de Prowater tarafından sunulan son derece etkili yöntemler olan ultraviyole sistemleri ve klorlama sstemleri bulunmaktadır.

 

Bununla birlikte özel kuyu sahiplerinin, koliform ve E. coli bakterilerinin varlığı için kuyu suyunun mikrobiyolojik güvenliğini her yıl kontrol etmesi gereklidir. Prowater yetkili servislerimiz  bu konuda size hizmet verirken, suyun nasıl arıtıldığını  göstermek ve sizlere doğru sonuçlar verecek çözümler geliştiriyor. Umumi su sistemlerinin evlere ulaşmadan önce mikrobiyolojik kirleticileri öldürmek için kullandığı yaygın bir dezenfektan, klordur. Su güvenliğini sağlasa da, klor da hoş olmayan bir tat veya koku üretebilir. Klordan rahatsız olursanız, mikroplarla savaştıktan sonra onu kaldırma seçenekleriniz vardır. Bu aletlerin sisteminize ilave edilmesi için ücretsiz keşif ve teknik bilgi desteği için yetkili uzmanlarımızla temasa geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Diğer önemli bir konu, içme, diş fırçalama ve duş dahil olmak üzere evinizde kullandığınız tüm suyun içindeki klor ve kloraminlerin tadını ve kokusunu gidermek için “giriş noktası” çözümlerinde aktif karbon filtreleri kullanabilirsiniz. Kloru sadece içme suyunuzda ele almakla ilgileniyorsanız, mutfak lavabosunda “kullanım noktası” aktif karbon filtresini tercih edebilirsiniz. Başka bir alternatif, suyun tadından kaçınmasını engelleyen ve genel kalitesini artıran ek safsızlıkları giderebilen daha kapsamlı bir sistem olan ters ozmozdur.

Su ile ilgili endişeleriniz varsa, bugün ücretsiz bir danışmanlık için bizimle irtibata geçin. . ProWater uzmanı suyunuzu test edebilir ve siz ve aileniz için doğru bir su arıtma çözümü önerebilir.

Saygılarımızla, sağlıkla ve sağlıcakla kalın..

Prowater Yönetim Başkanlığı